دانلود تحقیق مطالب علمی در زمینه طب و پزشکی

سه‌شنبه 15 تیر 1395 ساعت 09:25
[ad_1] تنها فروشگاه فروش فایل
دانلود تحقیق مطالب علمی در زمینه طب و پزشکی

دانلود تحقیق مطالب علمی در زمینه طب و پزشکی

دانلود تحقیق مطالب علمی در زمینه طب و پزشکی

با وجود خطرات سرطان پروستات، پر یاختگی نیز از دیگر بیماری های خطرناک مربوط به غدد پروستات به شمار می رود، که در سالمندان شایع تر می باشد و زمانی بروز می کند که غدد پروستات شروع به رشد و بزرگ شدن کنند. در حدود نیمی از مردان بالای 50 سال سطوح مختلفی از این بیماری وجود دارد.

اگر چه بزرگ شدن پروستات به خودی خود ضرر و زیانی را به همراه نداشته و غیر سرطانی می باشد اما بزرگ شدن غدد می تواند مسیر مجاری پیشاب را مسدود کنند.(مجاری پیشاب ادرار را از مثانه به خارج از بدن هدایت می کنند) این امر باعث بروز مشکلات زیر می شود:

مشکلاتی در دفع ادرار مثل جریا ضعیف ادرار و منقطع بودن آن.
تکرر ادرار به ویژه در شب؛ بعضی مواقع افرادی که به این بیماری مبتلا هستند هنگامیکه از رخت خواب بلند می شوند برای مدت زمان کوتاهی توانایی دفع ادرار را از دست می دهند.
احساس تخلیه نشدن کامل مثانه پس از خروج ادرار.
در برخی موارد نادر این بیماری سبب می شود تا راه مثانه به کلی مسدود شده و دفع ادرار به طور کامل غیر ممکن شود. برگشت ادرار به مثانه باعث ایجاد عفونت های مجاری ادراری ، سنگ مثانه و برخی ضایعات کلیوی نیز می شود.

آیا این دو بیماری به هم مرتبط هستند؟

 

شامل 434 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


[ad_2]
از فروشگاه فایل 4رروش اینجا کلیک کنید دانلود تحقیق مطالب علمی در زمینه طب و پزشکی جهت خرید دانلود تحقیق مطالب علمی در زمینه طب و پزشکی
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.