تحقیق در مورد بررسی و ارزیابی قیمت اراضی در محدودة بلافصل طرح

سه‌شنبه 22 تیر 1395 ساعت 13:15
[ad_1] تنها فروشگاه فروش فایل
تحقیق در مورد بررسی و ارزیابی قیمت اراضی در محدودة بلافصل طرح

تحقیق در مورد بررسی و ارزیابی قیمت اراضی در محدودة بلافصل طرح

تحقیق در مورد بررسی و ارزیابی قیمت اراضی در محدودة بلافصل طرح

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

 

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

  

تعداد صفحه34

 

بررسی و ارزیابی قیمت اراضی در محدودة بلافصل طرح

به طور کلی با توجه به وضعیت خاص محدودة طرح پلاکهای موجود را به لحاظ قیمت به دو گروه عمده می توان تقسیم کرد :

  • اراضی واقع در لبة خیابان
  • اراضی واقع در عمق بلوکهای همجوار

بر اساس بررسی بعمل آمده اراضی گروه اول بدلیل ارزش بالای تجاری به ازاء هر متر مربع بیش از 10 میلیون ریال قیمت گذاری می گردند و اراضی گروه دوم که عمدتاً دارای کاربری مسکونی می باشند حدود 1 میلیون ریال خرید و فروش می گردند. با توجه به تفاوت فاحش قیمت در دو بخش مورد اشاره در می یابیم با بهره گیری از ظرفیتهای بالقوه محور و فراهم نمودن شرایط نفوذ این قابلیتها به درون بافت همجوار می توان زمینة تحول اقتصادی را در سطح محدوده فراهم کرد.

بررسی و ارزیابی مالکیت ها در محدوده طرح

بر اساس بررسی بعمل آمده 4 دسته مالکیت عمده در محدودة طرح قابل شناسایی می باشد که در زیر به آنها اشاره می شود :

  • بخش خصوصی (56%) : عمده اراضی در محدودة طرح در اختیار بخش خصوصی می باشد که در پلاکهای 300-200 متر مربعی و عمدتاً با کاربری مسکونی در سطح محدوده پراکنده شده اند.
  • اوقاف (16%) : کاروانسرا و آب انبار و نیز باغ و بقیه در مجاورت خیابان صفوی تحت مالکیت اوقاف می باشد که در حال حاضر بر اساس توافق بعمل آمده بهره برداری کاروانسرا به شهرداری واگذار گردیده است.
  • شهرداری (16%) : پارکینگ واقع در شمال شرقی خیابان با وسعتی بیش از 600 متر مربع از کاربریهای کلان محدوده به شمار می رود.
  • آموزش و پرورش (5/0%) :

از دیگر کاربریهای کلان محدوده می توان به ساختمان دبیرستان واقع در حد شمال شرقی خیابان و در مجاورت پارکینگ شهرداری اشاره کرد. شایان ذکر می باشد کاربری این ملک در طرح هادی گردشگری تعیین گردیده است.

شناسایی و ارزیابی اشخاص حقیقی و حقوقی ذینفع و ذینفوذ

کافرمای واقعی در طراحی شهری بطور کلی جامعه و بطور خاص گروه های ذینفع می باشند. هر جامعه دارای مجموعه ای از نظام نیازها و ارزشهاست که باید بصورتی در محیط کالبدی انعکاس پیدا کند. در این راستا می توان جامعة

 


اشتراک بگذارید:


[ad_2]
از فروشگاه فایل 4رروش اینجا کلیک کنید تحقیق در مورد بررسی و ارزیابی قیمت اراضی در محدودة بلافصل طرح جهت خرید تحقیق در مورد بررسی و ارزیابی قیمت اراضی در محدودة بلافصل طرح
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.