مقاله درباره ویژگی غنچه های ملکوتی

دوشنبه 21 تیر 1395 ساعت 01:40
[ad_1] تنها فروشگاه فروش فایل
مقاله درباره ویژگی غنچه های ملکوتی

مقاله درباره ویژگی غنچه های ملکوتی

مقاله درباره ویژگی غنچه های ملکوتی

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

 

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

 

تعداد صفحه:6

فهرست و توضیحات:

مقدمه

تجزیه و تحلیل

روش تحقیق

سابقه تحقیق

غنچه های ملکوتی

امام خمینی (ره ) کودکان را لایق رسیدن به مقام انسانی می دانستند :مقامی که آدمی را از مرتبه خاکی به رتبه افلاکی می رساند . امام (ره ) وسیله این اعتلا و ارتقا را نیز تربیت درست معرفی می کردند و تاکید  داشتند که تربیت ، باید قرآنی باشد . امام (ره) تعلیم را پس از تربیت ذکر می کردند و معتقد بودند : این بچه ها لایق این هستند که یک انسان به تمام معنا بشوند و لایق این هستند که یک شیطان بشوند .تربیت است که این طفل را یا به راه انسانیت وا می دارد یا به را ه حیوانات روزنامه اطلاعات ، شماره 21744. امام(ره ) با تمسک به بینشهای دینی ، نگاهی کامل تر و فراتر از رواننشنا سان به مراقبت و تربیت کودک داشتند : شما اگر بتوانید این بچه ها را تربیت کنید ، به طوری که از اول بار بیایند به این که خدا خواه باشند ،توجه به خدا داشته باشند ،شما اگر عبودیت الله را و پیوند با خدا را به این بچهها تزریق کنید ، این بچه ها زودقبول می کنند امر را مجمو عه مقالات 404.

منظور از تربیت دینی   و پرورش مذهبی و معنوی کودک این است که خانواده باید تمیلات و گرایشهای الهی و مذهبی را که در فطرت پاک کودک سرشته شده است، به عالی ترین وجه وحد کمال مطلوب به عرصه ظهور برساند .امام خمینی (ره) در این خصوص می فرمایند : باید توجه داشته باشید که این بچه ها که پیش شما تربیت می شوند ، تربیت دینی شوند ، تربیت اخلاقی بشوند . اگر یک بچه متدین را شما تحویل جامعه بدهید ، یک وقت می بینید  که همین یک بچه متدین متعهد یک جامعه را اصلاح می کند امام خمینی ، صحیفه نور ،جلد 7، 76.

امام ( ره ) خطاب به معلمان خاطر نشان ساخته اند : معلمان مدارس در هر کجا هستند عنایتشلن به کودکان بیش تر باشد که این کودکان امید و آتیه مملکت ما هستند ، و از امروز ، انسان ها و دانشمندان فردا ساخته می شو د .

امام (ره) در بیابانی دیگر فرمودند : اگر چنانچه – خدای نخواسته – بچه هایی از دامن های شما بیرون بیایند که بر خلاف تربیت های انسانی و اسلامی باشند ، شما مسئول هستید ( مجله تربیت ،سال هفتم ، شماره 8، 10-11 ).


اشتراک بگذارید:


[ad_2]
از فروشگاه فایل 4رروش اینجا کلیک کنید مقاله درباره ویژگی غنچه های ملکوتی جهت خرید مقاله درباره ویژگی غنچه های ملکوتی
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.