X
تبلیغات
رایتل

دانلود مقاله تولید سبزیجات خشک و برگه میوه ها

چهارشنبه 16 تیر 1395 ساعت 20:10
[ad_1] تنها فروشگاه فروش فایل
دانلود مقاله تولید سبزیجات خشک و برگه میوه ها

دانلود مقاله تولید سبزیجات خشک و برگه میوه ها

دانلود مقاله تولید سبزیجات خشک و برگه میوه ها

نگهداری مواد غذایی به طریقه ی خشک کردن یکی از قدیمی ترین روش هاست. مردم قدیم میوه ها ، سبزیها ، گوشت و ماهی را در فصول پربار در گرمای خورشید و یا کنار آتش و دود خشک می کردند تا در فصول کمیابی به مصرف برسانند. اکر چه بشر هزاران سال است که مواد غذایی را بدین طریق خشک می کرده ولی شروع اصلی کنسرو اسیون غذاها با خشک کردن مصنوعی مربوط به حدود 200 سال قبل است . این عمل بدان معنی است که بجای گرمای خورشید از یک منبع حرارتی کوچکتر استفاده کنند تا خشک کردن در محیطی هاست. مردم قدیم میوه ها ، سبزیها ، گوشت و ماهی را در فصول پربار در گرمای خورشید و یا کنار آتش و دود خشک می کردند تا در فصول کمیابی به مصرف برسانند. اکر چه بشر هزاران سال است که مواد غذایی را بدین طریق خشک می کرده ولی شروع اصلی کنسرو اسیون غذاها با خشک کردن مصنوعی مربوط به حدود 200 سال قبل است . این عمل بدان معنی است که بجای گرمای خورشید از یک منبع حرارتی کوچکتر استفاده کنند تا خشک کردن در محیطی کوچکتر و با کنترل بیشتر انجام گیرد. بدین منظور در سال 1795 میلادی اولین سیستم ( راژمان) خشک کن توسط دو نفر فرانسوی برای خشک کردن سبزیها ساخته شد. در این سیستم از هوای گرم 41 درجه سانتیگراد استفاده می شد.
خشک کردن حبوبات و غلات در مزارع پس از درو تا حدی که قابل انبار بشوند عملی لازم و بسیار کم خرج است. با اینکه خشک کردن سبزیها و میوه ها با گرمای خورشید بسیار اقتصادی است ولی بعضی اوقات عوامل جوی از جمله بارندگی و رطوبت زیاد یا بادهای شدید بشر را اجبارا به خشک کردن مصنوعی وادار کرده است عوامل دیگری از قبیل آلودگی وجود گرد و خاک و حمله ی حشرات و پرندگان عمل خشک کردن طبیعی را مشکل می سازد.

1-مقدمه
2-انواع سبزی
1-2 پیاز و اقسام آن
2-2 موسیر و اقسام آن
3-2 نعنا ع و اقسام آن
4-2 تره و اقسام آن
5-2 تره تیزک و اقسام آن
6-2 جعفری و اقسام آن
7-2 ریحان و اقسام آن
8-2 گشنیز و اقسام آن
 9-2 شنبلیه و اقسام آن
3- روش تولید انواع سبز ی خشک
4- حداقل تجهیزات مورد نیاز برای تولید پودر سیر و پیاز
5- تولید برگه میوه جات
1-5 طبقه بندی میوه ها
2-5 زرد آلو و برگه آن
3-5 هلو و برگه آن
6- روش تولید برگه میوه
1-6 اصول آماده سازی
2-6 جداسازی
3-6 جدا سازی قسمتهای زائد
4-6 لکه گیری
5-6 تجهیزات خرد کن
6-6 خشک کردن
7-6 گوگرد زنی
8-6 بسته بندی محصول
7- آزمایشات و مواد و تجهیزات

 

شامل 32 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


[ad_2]
از فروشگاه فایل 4رروش اینجا کلیک کنید دانلود مقاله تولید سبزیجات خشک و برگه میوه ها جهت خرید دانلود مقاله تولید سبزیجات خشک و برگه میوه ها
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.