X
تبلیغات
رایتل

نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان

چهارشنبه 16 تیر 1395 ساعت 05:48
[ad_1] نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان فروشگاه فایل فروش

نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان

نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان دسته: علوم اجتماعی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 96 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 192

جهان آن گونه که هست نشان از بحران های درهم پیچیده بسیار دارد که عمدتا برآمده از روند توسعه ای ناپاپدار است درک عمیق این بحران که آینده حیات بشر و زیست کره را به صورت گسترده ای به مخاطره افکنده نیازمند پژوهشی همه جانبه است تا ابعاد اسفبار آن روشن شود تردید نباید داشت تداوم این روند بیمار، فاجعه به بار خواهد آورد توسعه پایدار که به دلیل جامعیه مباح

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

در این میان انسان مرکز توجه قرار گرفته است و هر آنچه حیات بقا و آزادی او را مورد تهدید قرار دهد مردود شناخته شده است. به بیان دیگر تحقق آرمان ها و نیز به کارگیری انرژی های بالقوه نهفته در توسعه پایدار تنها در پرتو به رسمیت شناختن نقش محوری انسان فارغ از رنگ، نژاد، جنسیت، ملیت و دین متصور خواهد بود.

در این میان مسئله لزوم مشارکت زن در توسعه، کشف جدیدی نیست، دیر زمانی است که لزوم استفاده از نیروی تمام انسانها در جامعه صحبت می شود و بر این اساس در قوانین و مقررات موجود در بیانیه های رسمی از برابری زن و مرد به کرات سخن رفته است.

اما عملا طبق گزارشات سازمان ملل در زمینه های اقتصادی و اجتماعی و مدیریتی سیاسی و سطح جهان شکاف عمیقی بین زنان و مردان وجود دارد و گستره این تبعیض در کل جهان است. چنانچه طبق آمارهای جهانی سهم بزرگی از مسئولیت تولید در جهان به زنان تعلق دارد و 3/2 کل ساعات کار به عهده آنهاست و این در حالی است که فقط 3/1 نیروی انسانی رسمی کار را تشکیل می دهند و البته در میزان دستمزد آنها تبعیض وجود دارد.

اقدام در جهت تواناسازی اقتصادی زنان مستلزم دسترسی آنها به منابع، کنترل روش های منابع اقتصادی، درآمدها، موقعیت ها و مزایای مبتنی بر پایه های درازمدت و مداوم می باشد.

این برنامه، زندگی معیشتی زنان را حمایت کرده و روابط و ظرفیت آنها را برای بهره گیری از منافع، موقعیت های اقتصادی جدید را ایجاد می کند. جهت تواناسازی اقتصادی – اجتماعی ضرورت دارد که زنان بر زندگی خودشان در درون و بیرون خانه تسلط داشته و قدرت تاثیرگذاری جهت تغییر اجتماع به سمتی پایدار و عادلانه در سطح ملی و بین المللی را داشته باشند.

زنان جوامع جهان سوم که در دوران استعمار با مخدوش شرق مشارکت های سنتی شان در جوامع بیشتر به کنج خانه ها روانه شده بودند، در دوران توسعه نیز با تبعیض های بیشتری مواجه شدند.

توسعه فرایندی است که اشکال مختلف خود را به صورت های گوناگون بروز می دهد. که در این نوشته به توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با تکیه بر نقش زنان در کشورهای مسلمان به آن پرداخته می شود و عوامل موثر در تحقق توسعه را بررسی خواهیم کرد.

کلید واژه: توسعه، توسعه اقتصادی و زنان مسلمان.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان , نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان , دانلود نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان , پایان نامه نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان
[ad_2] نقش زن در توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورهای مسلمان
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.