X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن

سه‌شنبه 15 تیر 1395 ساعت 09:56
[ad_1] دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن فروشگاه فایل فروش

دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن

دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن دسته: اقتصاد
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 10

دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن اختلاف طبقاتی اقشار کم درآمد جامعه پرداخت یارانه ثبت نام برای دریافت یارانه زمان واریز یارانه شماره حساب برای پرداخت یارانه ها کاهش تورم مقاله پیرامون یارانه ها میزان یارانه نقدی هدفمند کردن یارانه ها هدفمندی یارانه ها واریز نشدن یارانه یارانه یارانه آب یارانه برق یارانه بنزین یارانه

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

شرح مختصر :   

یارانه چیست؟ عموماً یارانه به کمکی گفته می شود که دولت ها برای کمک به مردم کشورشان به انها پرداخت می کنند و به دو صورت نقدی و غیر نقدی می باشد.                                 

 یارانه غیر نقدی: به یارانه ای گقته می شود که دولت برای پایین اوردن قیمت کالاهای ضروری مانند نان و حامل های انرژی (برق، گاز، بنزین و …) می پردازد. مشکل این روش این است که افراد پردرامد جامعه که معمولا حدود 20% جمعیت را تشکیل میدهند بیش از 80% یارانه را به خود اختصاص میدهند.                                              

یارانه نقدی:  این نوع یارانه بصورت وجه نقد و برای کم کردن اختلاف طبقاتی موجود در جامعه به افراد کم درامد جامعه پرداخت می شود.                                               

یارانه هدفمند چه نوع یارانه ای است؟ یارانه هدفمند ( هدفمندی یارانه ها )  معمولاً بصورت یارانه نقدی به قشر کم درامد جامعه و برای کاهش فاصله طبقاتی پرداخت می گردد.

هدفمند کردن یارانه ها و مشکلی به نام تورم :  تا سال 2008، اکثر کشورهای جهان قانون هدفمندی یارانه ها را اجرا کرده و در بیشتر مواقع، ابتدا با مشکلات اقتصادی از جمله تورم غیرقابل کنترل مواجه شده اند که این مشکلات با اتخاذ سیاست های صحیح مرتفع گشته است. برداشته شدن یارانه ها از سوخت و حامل های انرژی باعث کاهش درآمد و پس انداز خانوارها و در نتیجه کاهش مصرف کل جامعه می شود و این موضوع کاهش تورم را موجب خواهد شد.

 

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن , دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن , اختلاف طبقاتی , اقشار کم درآمد جامعه , پرداخت یارانه , ثبت نام برای دریافت یارانه , زمان واریز یارانه , شماره حساب برای پرداخت یارانه ها , کاهش تورم , مقاله پیرامون یارانه ها , میزان یارانه نقدی , هدفمند کردن یارانه ها , هدفمندی یارانه ها , واریز نشدن یارانه , یارانه , یارانه آب , یارانه برق , یارانه بنزین , یارانه

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن
[ad_2] دانلود مقاله هدفمندی یارانه ها و آثار تورمی آن
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.